Як спілкуватися за допомогою голосу в соціальних мережах і в Метавсесвіті

 

Найбільшою проблемою спілкування є ілюзія того, що воно мало місце. – Джордж Бернард Шоу

Все, що ми робимо в бізнесі, пов’язане з нашим голосом. Web2 і web3 досвід, як-от подкастинг, відео та соціальне аудіо (живе аудіо LinkedIn, аудіо/відеоканали Discord і Twitter Spaces), обертається навколо того, що ми говоримо та чуємо. Спілкування в метавсесвіті через аватари за допомогою нашого голосу є таким же важливим, як і візуальний досвід. У ділових ситуаціях, мабуть, більше.

Чи хотіли б ви навчитися говорити з силою та владою? Чи хотіли б ви дізнатися, як змусити більше людей звертати на вас увагу під час розмови?

Звичайно, ви знаєте. Ми всі робимо.

ВАШ ГОЛОС ЦЕ МУЗИЧНИЙ ІНСТРУМЕНТ

Щобпочати, уявіть свій голос як музичний інструмент. Як приклад, розглянемо гру на гітарі. 

Якщо ви ніколи раніше не грали на гітарі, і я дав вам свою, щоб ви грали в кімнаті, повній людей, що, на вашу думку, станеться?

Багато з нас живуть, граючи на своїх вокальних гітарах, і нам ніколи не вчили, як тримати інструменти, налаштовувати їх і грати на них. У цій статті я поділюся кількома порадами, які допоможуть вам використовувати свій голос для ефективнішого та переконливішого спілкування офлайн у реальному світі та онлайн у просторах цифрового соціального аудіо та метавсесвіту. 

Після того, як ви закінчите читати цю статтю та переглянете посилання на ресурси, якими я ділюся, ви матимете все, що вам потрібно, щоб відтворювати свою музику на власній вокальній гітарі таким чином, що змусить інших слухати та діяти.

Нижче наведено методи голосового спілкування, які я використовував протягом останніх трьох десятиліть у суді (так, я юрист), щоб виграти мільйонні справи для своїх клієнтів. Я також поділюся підходами та концепціями, які допоможуть вам справити тривалий вплив під час соціальних аудіо-, відео-презентацій і аватарів у web2 та web3.

Ми всі можемо погодитися, що те, що ми говоримо і як ми це говоримо, має значення. Пам’ятаючи про цю угоду, почнемо.

БУДЬ ТИ

перше, я хочу, щоб ти був собою. Не намагайтеся звучати як хтось інший, ким ви захоплюєтеся.

Я зробив цю помилку, коли тільки почав займатися адвокатською діяльністю. У місті було кілька адвокатів, за якими я спостерігав у будівлі суду, які були вправними ораторами та постійно приносили додому чудові результати для своїх клієнтів. Я подумав, що для отримання тих самих результатів, що вони отримали, мені потрібно було використовувати ті самі слова, які вони використовували, і звучати, як вони, перед суддею чи присяжними.

Я багато працював, щоб бути схожим на них. Я намагався говорити так само, як вони. Як би я не намагався, це ніколи не було природним. Через те, що я прикидався тим, ким я був і як говорив, моє повідомлення не здалося справжнім.

Я вигравав усі свої випробування, але знав, що щось не так. Якщо я хотів підняти речі на новий рівень, я знав, що мені потрібно підняти планку того, що я роблю. Тож я знайшов час, щоб дізнатися більше про мистецтво спілкування.

Зрештою я натрапив на VHS-касету (так, я показую свій вік) відомого судового адвоката Джеррі Спенса, який розповідає, як він ефективно обрав присяжних і виступив зі своїм вступним словом. Він одразу привернув мою увагу своєю розповіддю та підходом. Він був добрий. Дуже добре.

Підхід Джеррі відразу сподобався мені. Він зовсім не нагадував тих адвокатів, про яких я згадував. Джеррі не вживав вигадливих слів і виглядав самим собою – сільським адвокатом із Ларамі, штат Вайомінг, у шкіряній куртці та ковбойському капелюсі. Я виріс на ранчо в Арізоні, тож, напевно, багато чого вплинуло на моє спілкування з Джеррі.

У всякому разі, я замовляв і дивився більше його відео. Я купував і читав його книги. Я навчився розглядати справи в одного з найкращих.

Пізніше я обмінявся листами з Джеррі (до електронної пошти та Інтернету, як ми його знаємо сьогодні), і він сказав мені, що його секрет спілкування полягає в тому, щоб бути справжнім, бути собою і завжди говорити від серця.

Ці дві речі, сприйняття того, ким ви є, і розмова від серця, вплинуть на те, що ви говорите, як ви це говорите та на те, як аудиторія сприйме ваше повідомлення.

ЗВУК ВАШОГО ГОЛОСУ

В одній із найпопулярніших доповідей TED усіх часів «Як говорити так, щоб люди хотіли слухати» Джуліан Трежер розповідає про сім смертних гріхів розмови та чотири наріжні камені ефективної розмови, які він посилається на акронім: ГРАД. Є вагома причина, чому його презентація має більше 34 мільйонів переглядів. 

Сім смертних гріхів:

1- Плітки

2- Осудження

3- Негативність

4- Скарги

5- Виправдання

6- Брехня

7- Догматизм

Чотири наріжних каменю (HAIL)

H- Чесність

A- Автентичність

I- Чесність

L- Любов

Будь ласка, виділіть 10 хвилин, щоб переглянути відео .

Як згадувалося вище, ваш голос – це інструментарій. Якби ви поставили на це ціну, я впевнений, що ви оцінили б свою здатність говорити в 100 разів вище ціни найдорожчої гітари, яку ви можете купити. Пам’ятаючи про цю реальність, чому б не дізнатися, як покращити передачу вашого прекрасного голосу?

Будь ласка, зверніть увагу на приклади, наведені Джуліаном, коли йдеться про регістр (високий і низький тон і вага/глибина), тембр (як відчувається ваш голос – насичений, плавний, теплий), просодію (метамова), темп, тишу, висоту , і останнє, але не менш важливе, обсяг. Використовуючи шість вокальних вправ для розминки, якими він ділиться в кінці відео, ви також допоможете вам розігріти легені, губи, язик і тіло.

5-КРОКОВИЙ ПРОЦЕС ПЕРЕКОНАННЯ

Сотні тисяч років привчали людей до того, щоб їм було зручно сидіти біля вогнища, розповідати та слухати історії. Наступне, чому потрібно навчитися під час спілкування за допомогою голосу, — це ділитися своїм повідомленням за допомогою розповіді, інтонації голосу та метафор, використовуючи підхід із п’яти кроків, про який я розповідаю нижче. 

Я хочу, щоб ви думали про кожен із наступних кроків так, ніби кожен це струна на вашій вокальній гітарі. Повідомлення, яким ви ділитеся, і те, що почує ваша аудиторія, сприймуть так, як ви хочете, лише якщо вашу вокальну гітару налаштовано правильно. Переконайтеся, що кожна струна чи крок налаштовані та є частиною вашої презентації.

Перетворіть свою презентацію та поділіться своїм повідомленням за допомогою цієї ефективної комунікаційної системи. 

№1: Чітко й лаконічно сформулюйте проблему чи проблему. Чітко поясніть, чому ви тут і чим поділитеся.

№ 2: Агітуйте проблему чи проблему. Нехай ваша аудиторія точно знає, чому, якщо цю проблему не вирішити, ситуація лише погіршиться.

№3: Сформулюйте чітке та стисле рішення.

№4: Покажіть, як ваше рішення допоможе вашій конкретній аудиторії. У моєму випадку це зазвичай журі в залі суду або клієнт, якого я консультую в метавсесвіті.

№ 5: завершіть закликом до дії. Не рекламна пропозиція, а бажаний «наступний крок», щоб не було непорозумінь щодо того, що має статися далі.

Описаний вище процес може тривати тридцять секунд або двадцять хвилин. Це залежить від вашого повідомлення, вашої аудиторії та від того, скільки часу ви повинні приділити цьому процесу.

Кожен крок може вимагати різного рівня глибини, розповіді чи статистичних даних. Чи потрібно вам глибоко занурюватися в один або кілька з цих п’яти кроків, залежить від вашої ситуації.

Але яким би простим чи складним не було ваше повідомлення, не намагайтеся донести його, не зігравши на кожній струні на гітарі (кроки №1–№5) за допомогою належного шнура в правильній послідовності. Я помітив, що більшість людей відразу перескакує з першого кроку на п’ятий. Вправні усні комунікатори сповільнюють темп і грають по одній струні. Тепер ви теж будете.

РОЗПОВІД ТА МЕТАФОРИ

Коли я слухаю, як хтось грає на гітарі, я насолоджуюсь слухати та спостерігати, як хтось старанно бринькає на струнах і майстерно грає на струнах, поділених змістовно. Бути змушеним слухати, як хтось навмання б’є по струнах своїм медиатором без наміру, мети чи навичок – це не те, на що я хочу витрачати свій час. Винятком, звичайно, буде ситуація, коли я слухаю сусідську п’ятирічну дитину після першого уроку. Я буду ввічливим і посміхаюся протягом усього досвіду, але, ймовірно, не випрошуватиму на біс.

Під час розмови використання історій і метафор — це спосіб уникнути звучання сусідської недосвідченої дитини, яка вперше намагається грати на гітарі.

У цьому відеоінтерв’ю Кріс Лема ділиться «7 порадами щодо кращого спілкування в Zoom». Кріс — талановитий оратор і комунікатор. Кожен підхід, яким він ділиться в цьому відео , можна застосувати до голосової комунікації через соціальне аудіо та аватари.

У цьому подкаст-інтерв’юРайан Фоланд ділиться своїм ефективним методом спілкування 3-1-3 і показує, як почати розмову з відповідей, які привертають увагу та запам’ятовуються. Крім того, Раян також намалював комунікаційну фігурку у верхній частині цієї публікації. Досить круто, правда?

Рухаючись вперед, спробуйте застосувати підхід Райана 3-1-3, щоб миттєво привернути увагу інших, починаючи наступне аудіоспілкування. Я обіцяю вам, що це допоможе розпочати розмову.

У своїй книзі «The Ultimate Guide to Social Media» я ділюся десятком розділів, присвячених комунікації. Більшість з них зробили мої друзі, які є експертами.

Кармін Галло написала розділ 35 під назвою «Три непорушних закони спілкування в соціальних мережах». Для тих, хто не знає Карміна, він є автором бестселера «Talk Like TED: 9 секретів публічних виступів найкращих розумів світу».

У своїй главі Кармайн зазначає, що хоча інструменти комунікації змінилися завдяки цифровим технологіям, те, як люди обробляють інформацію, не змінилося. Він глибоко занурюється в те, чому наші комунікаційні зусилля повинні включати в себе (1) емоційність, (2) роман і (3) незабутнє. Оскільки висновки Кармайна ґрунтуються на його інтерв’ю з 200 найкращими спікерами TED, я одразу почав застосовувати поради Кармайна до соціальних аудіо та аватарів. Вони чудово працюють!

Метафора експерта з комунікацій Енн Міллер поділився зі мною ввечері перед заключним аргументом, допоміг мені з мільйонним судом присяжних для мого клієнта. У моїй справі компанія-відповідач пропустила певні заходи безпеки, що призвело до вбивства сина мого клієнта.

Під час свого заключного виступу, тримаючи ручку, як пістолет, обертаючи уявну камеру, а потім притискаючи її до голови та натискаючи на курок, я вказав присяжним, що підсудний грав у «російську рулетку» з життям мого клієнта.

Ця проста метафора сподобалася моєму журі.

Після винесення вердикту один із присяжних сказав мені, що вони постійно поверталися до метафори російської рулетки протягом двох днів обговорень. Це запам’яталося їм, як шматок жувальної гумки, що прилип до низу черевика. Вони не пам’ятали всіх фактів і доказів справи, але запам’ятали, які почуття викликала у них ця метафора.

Я спілкувався з Енн в цьому епізоді подкасту «Захопився! Чому метафори мають бути частиною кожної стратегії соціальних мереж!» Це 18 хвилин чистого золота. Будь ласка, послухайте.

ВИКОРИСТОВУЙТЕ РУХ

Зверніть увагу на рух і розташування вашого аватара.

У дитинстві друг сім’ї, Тревіс Едмонсон, жив з нами влітку на гостьовому ранчо моєї сім’ї в Тусоні, штат Арізона. Він був професійним музикантом і гітаристом. Коли Тревіс грав, він не просто стояв на сцені. 

Malagueña Salerosa була однією з найбільш запам’ятовуваних вистав, якими він ділився з гостями біля нічного багаття. Не тільки його гра на гітарі та голос зробили пісню особливою. Це була його презентація.

Поки вогонь горів і дрова тріщали у відкритій ямі, гості чули музику та тихий голос, що долинав із темряви. Минали хвилини, музика й голос Тревіса поступово ставали голоснішими, коли він йшов від ночі до світла багаття. Натисніть «Відтворити» на відео YouTube вище. Закрийте очі й уявіть собі, як ви сидите біля багаття й відчуваєте, як Тревіс співає Malagueña Salerosa.

Подібно до того, як Тревіс дозволив темній пустельній ночі, яскравому багаттю та своїм рухам створити чарівний момент, який я пам’ятаю донині, ви також повинні додати фізичну мову тіла та рух у свої бесіди та презентації метавсесвіту.

Використовуйте руки та кисті, щоб підкреслити важливі моменти. Коли я перебуваю в метавсесвіті, я бачу багато аватарів, звернених обличчям до інших аватарів, з якими вони спілкуються. Це не велика проблема, але дрібниці можуть мати велике значення.

Завжди краще повернути свій аватар, щоб встановити цифровий зоровий контакт із аудиторією. Якщо ви використовуєте гарнітуру, яка зчитує ваше обличчя, губи та рот, подвоїть свою міміку, яка передається в режимі реального часу через ваш аватар.

ВИКОРИСТОВУЙТЕ ЯКІРНІ ПЛЯМИ

Чи використовуєте ви опорні точки, з’являючись як аватар у метавсесвіті? Чи знаєте ви, що таке опорні точки?

Під час судового розгляду, коли я говорю про щось важливе у своїй справі, я зазвичай стою в залі суду між присяжними та моїм суддею. Я хочу, щоб під час мого виступу журі бачило владну фігуру за моїм плечем. 

Опосередковано та використовуючи всі вищезазначені методи спілкування, я врешті-решт стаю кимось із авторитетом, коли підходжу й стою в цьому самому місці один або два рази на день протягом двотижневого судового розгляду, ділячись запитаннями, аргументами та доказами.

Якщо у мене є негативна проблема у справі, яку мені потрібно обговорити, я буду стояти на зовсім іншому кінці ложі присяжних. Саме тут я зводжу до мінімуму і навіть відкидаю докази іншої сторони або прогавлюю їхню справу.

Підсвідомо те, що відбувається з часом, полягає в тому, що, опрацьовуючи обидва кінці журі, мої слова, дії та місцезнаходження змушують журі надавати відповідну вагу тому, що вони чують, що я кажу.

Досвідчені оратори роблять те саме на сцені з опорними точками. Можливо, ви цього не усвідомлювали, але коли вони йдуть праворуч і стають біля предмета чи реквізиту, вони повідомляють одне. Інше повідомлення надсилається, коли вони йдуть на інший кінець сцени. Вони використовують опорні точки навмисно.

Незалежно від того, перебуваєте ви в невеликому віртуальному просторі чи проводите презентацію у великій конференц-залі чи сцені, розміщеній у метавсесвіті, зверніть увагу на рух свого аватара з усіх цих причин. Якщо ви тренуєтесь і підете правильно, у вашої аудиторії з’явиться відчуття, ніби вони щойно вперше послухали Malagueña Salerosa, сидячи біля багаття на ранчо.

ВИСНОВОК


Ваш голос – гітара. Не залишайте його просто в кутку вашої кімнати. Натомість навчіться тримати, налаштовувати та грати на струнах. 

Додайте один новий шнур або слово до іншого та почніть вивчати та відтворювати пам’ятні повідомлення. З’єднайте свої слова та фрази правильно та в правильну комбінацію, презентуйте аудиторію та поділіться своєю історією. Вони надовго запам’ятають те, що ви сказали та як викликали у них почуття.

Підходи, інструменти та ресурси, якими я ділюся в цій статті, допоможуть вам використовувати свій голос для кращого спілкування. Якщо ви знайдете час, щоб навчитися цим простим, але перевіреним технікам, а потім застосувати їх наступного разу, коли ви будете в соціальних мережах або в метавсесвіті, ви будете більш привабливими, переконливими та виділятиметеся.

Насолоджуйтесь новою вокальною подорожжю та зробіть свою наступну презентацію шедевром!

Мітч Джексон, есквайр

 

%d bloggers like this: